Cesta doby dávné

Co jste se jen všechno chtěli dozvědět a na co všechno jste se jen báli zeptat?
Tady najdete spoustu odpovědí... a také spoustu otázek =)

Ptáme se...

Budete chodit na "táborové večery" alias promítání filmů?

No, možná... (5890)
 

Určitě ne... (5816)
 

OdkazyBanner 81x33

OOTS.cz

T-fish - originál design křesťanských trik

Přihlásit se...

Návštěvnost

RSS kanál

RSS

Správce webu


Admin: Vít Mach

Hlavní stránka

Ladies and gentlemen, je to skoro rok, co jsme jeli na tábor. A nebude trvat dlouho a zase pojedeme =) Poslední neděli před prázdninami (a před víkendem, kdy budeme stavět tábor=) jsme měli už druhé předtáborové setkání se skauty. Promítali jsme si fotky, povídali... a speciálně pro tento večer bylo uděláno silami Katky Abrahámové a mě, Víti Macha.
Znak Ordo Kromen. Zdroj: sperky.e-shopy.meV červnu roku 2009 do Zlína zavítala skupina Ordo Kromen, která se věnuje nejen šermu "na zemi", ale především jízdě na koni, turnajovým dovednostem a jezdeckým soubojům. A naše legie ve složení František, Kuba a já jsme v kostýmech šli navštívit tohle představení.
Mrkněte na jejich stránky na www.ordokromen.cz. Najdete zde nejen profily jednotlivých jezdců a lidí ve skupině, ale především spoustu fotografií z jednotlivých zastavení.
Posledni komentare
18.02.2010 18:05:34: Tak Ordo Kromen jsou i na facebooku... jůůů =D Dokonce tam mají i videa, která na youtube nejsou. To...
Sv. Vojtěch. Zdroj: apha.czJeden z mála českých světců, který je známý i v zahraničí (více ale pod jménem Adalbert). Svatý Vojtěch patří spolu se sv. Václavem, sv. Ludmilou a dalšími k patronům českých zemí.
A protože má dnes - 23. dubna - svátek, povíme si o jeho odvážném životě plném důvěry trochu více ;)
Logo skupiny Novica. Zdroj: novica.euweb.czaneb Česká šermířsko - kaskadérská společnost. Na svých stránkách tvrdí, že se nezabývají šermem v jeho ideální dobové podobě, že nemají hromadu krásných vrcholově gotických zbrojí...
Kostýmy, drsnost, pyrotechnika, kaskadéřina...
Tak přesně tohle je typ šermu, který skupina Novica dělá a věřím psanému na jejich webu, že to má u diváků úspěch =)
Jejich stránky najdete na novica.euweb.cz
Tak tedy, klikněte dál a podívejte se, co všechno Novica dovede...
...teď trochu odpočinku, klidu a pohody. Určitě znáte filmový muzikál Noc na Karlštejně, který je vlastně postavený na legendě (která se nezakládá na pravdě;), že na hradě Karlštejn se nesměla ocitnout žena... a jak to nakonec dopadlo =)
Film, natočený podle divadelní hry v roce 1973, má výborné herecké obsazení - od Vlastimila Brodského (Karel IV.) přes Janu Brejchovou (Alžběta Pomořanská) a dále přes Waldemara Matušku, Miloše Kopeckého, Danielu Kolářovou, Jaromíra Hanzlíka... až po Víta Bučka. Fakt! Nekecám - mrkněte SEM, že mluvím pravdu =)
Posledni komentare
20.03.2009 12:19:03: Tak co, mrknete na to, až budete doma? smiley${1}
Templáři jsou rytířský řád, který určitě všichni známe. Minimálně díky dnešním Templářským sklepům v Čejkovicích a určitě také díky jejich aktivitám ve Svaté zemi během křížáckých válek... a také díky jejich neslavnému konci, rozpuštění řádu a upálení a pronásledování templářů...
Logo Adorea. Zdroj: rasdrums.vyrobce.czDobrý den, milí diváci. Po delší pauze se Vám opět hlásíme s příspěvkem věnovaným pouze šermu. Tentokrát v podání skupiny Adorea z Olomouce. Skupina, jejíž kořeny spadají někdy do roku 1998, "se zabývá studiem, nácvikem a předváděním šermu, tvorbou choreografií a výukou scénického šermu."
Více se dozvíte na jejich oficiálních stránkách - adorea.olomouc.com.
1  
2  
3  
4  
5  
..  
10  
11