Cesta doby dávné

Co jste se jen všechno chtěli dozvědět a na co všechno jste se jen báli zeptat?
Tady najdete spoustu odpovědí... a také spoustu otázek =)

Ptáme se...

Budete chodit na "táborové večery" alias promítání filmů?

No, možná... (5890)
 

Určitě ne... (5816)
 

OdkazyBanner 81x33

OOTS.cz

T-fish - originál design křesťanských trik

Přihlásit se...

Návštěvnost

RSS kanál

RSS

Správce webu


Admin: Vít Mach

Videa se šermem

A tady se můžete podívat na nejrůznější šermířská videa. Někdo najde triky (což se hodí, má poznámka=), někdo bude hledat potěšení pro oko a další třeba další důvod, proč se těšit na tábor ;)

aneb šerm v životě? Šermířský život? Přeložte si to jak chcete, ale pánové opravdu chápou šerm v nezměrných souvislostech. Souhra duše, mysli a těla a evropský šerm dohromady? Zřejmě doopravdy!

Posledni komentare
26.03.2010 16:55:43: good
Logo skupiny Novica. Zdroj: novica.euweb.czaneb Česká šermířsko - kaskadérská společnost. Na svých stránkách tvrdí, že se nezabývají šermem v jeho ideální dobové podobě, že nemají hromadu krásných vrcholově gotických zbrojí...
Kostýmy, drsnost, pyrotechnika, kaskadéřina...
Tak přesně tohle je typ šermu, který skupina Novica dělá a věřím psanému na jejich webu, že to má u diváků úspěch =)
Jejich stránky najdete na novica.euweb.cz
Tak tedy, klikněte dál a podívejte se, co všechno Novica dovede...
Logo Adorea. Zdroj: rasdrums.vyrobce.czDobrý den, milí diváci. Po delší pauze se Vám opět hlásíme s příspěvkem věnovaným pouze šermu. Tentokrát v podání skupiny Adorea z Olomouce. Skupina, jejíž kořeny spadají někdy do roku 1998, "se zabývá studiem, nácvikem a předváděním šermu, tvorbou choreografií a výukou scénického šermu."
Více se dozvíte na jejich oficiálních stránkách - adorea.olomouc.com.
...aneb proč šerm není pro každého a zranění jsou přímou součástí tohoto sportu. A myslím, že po shlédnutí tohoto videa se mnou bude hodně lidí souhlasit. S čím? No přece s tímto výrokem: "Holt šerm je riziko a není to vyšívání... =)"
Bitva Libušín - zdroj: http://www.slajchrtovi.net/
Šermíři (zdroj: http://kamas.blog.sme.sk)Tak se nám tady po dlouhé době objevuje video, kde se bude šermovat. Ale přesto to bude trochu jiná kategorie ;) Videa jsou totiž - řekněme - výuková, takže se dívejte, jak se dá šermovat a jak to vypadá na tréninku historického šermu.
Tak hurá na to ;)

PS: a za to, že doma budete dělat šerm či vylomeniny a zlomíte si u toho ruku či přivodíte jiné zranění nebo rozbijete lustr, tak za to se fakt zříkám veřejně jakékoli odpovědnosti ;)
Mě jen překvapuje ta masovost...
ty kostýmy... mazec, mazec, MAZEC! A to se ještě o polácích říká, že jsou to blázni v šermu... Nevěříte?
Věřte =D
No... já prostě nevím, jak to mám nazvat =D Ale zase věřím... no já nevím... třeba se to někdy stalo, ale radši se na to podívejte sami =) A nebojte, je to dobrý =)